Yeni mahsul üzüm pekmezi | 1 kg

Yorgunluğunuzu gideren, kansızlığa karşı tam bir şifa kaynağı lezzetli üzüm pekmezimiz, stresi ortadan kaldırma özelliği ile de ön plana çıkmaktadır. Kış günlerini ısıtan özellikle sabahları bir kaşık üzüm pekmezimizden yemek, gününüze daha enerjik başlamak ve gün boyunca kendini çok daha enerjik hissetmenize yarayacaktır.

Fiyat :
270,00 TL
Adet :
guvenlihizli
 • Doğal taze üzümlerimizden imal etmiş olduğumuz üzüm pekmezimizdir. Manisa Gördes’in kirlenmemiş toprakları ve tertemiz havasında hiçbir zirai ilaç kullanmadan mevsiminde taze taze yediğimiz üzümlerin kış aylarında sofralarınıza lezzet ve şifa kaynağı olarak sizlere pekmez olarak sunmaktayız.

  Gördes pazarı olarak kış aylarında kahvaltıların vazgeçilmezi olan üzüm pekmezini siz değerli müşterilerimize ulaştırmakta aracılık ediyoruz.

  Pekmezimizi hazırlarken dikkat ettiğimiz en önemli husus temizlik ve hijyene çok fazla önem vermemizdir.

  Pekmez üretiminde kendi bahçemizden toplamış olduğumuz üzümlerimizi sepete veya torbalara koyarak taşındıktan sonra, ateşin üstünde sıcak suda karıştırıyoruz ve yumuşak hale getiriyoruz. Süzgeç yardımı ile şerbetin içerisindeki tortulardan arındırıyoruz ve saf hale gelmiş oluyor. Saf hale getirdiğimiz şerbetimizi tekrar kaynatıyoruz, uzun süre kaynayıp köpürttüğümüz ve pişen üzüm şerbeti katı hale geldikten sonra rengini değişir ve lezzetli bir pekmez haline gelir.

  Gördes Manisa'nın iç egede yer alan az sanayileşmiş bir ilçesidir. Pekmezimizin doğallık oranı oldukça fazladır. 

   Manisa – Gördes üzüm pekmezi Faydaları;

  • Kış aylarında soğuk algınlığı ve solumun yolu hastalıklarına karşı koruyucudur.
  • Karaciğerin temizlenmesini sağlar
  • Vücudun kalp, kas ve kemik sisteminin düzgün çalışmasına ve gelişmesine yarayan potasyum zenginidir. Bundan dolayı her gün bir çorba kaşığı kadar yemek tavsiye edilir. 
  • İçerdiği demir mineralleri sayesinde kan yapıcı özelliğe sahiptir. Kanın damarlardaki akışını hızlandırdığı için kalp ve damar hastalıklarına karşı koruyucudur.
  • İçerdiği kalsiyum sayesinde kemik yapısını güçlendirerek, menopoz dönemlerinde görülebilecek kemik erimelerini önlerken gelişme çağındaki çocukların kemik yapısını güçlendirir.
  • Yaşlanma belirtilerini geciktirir. 
  • Yüksek antioksidan içeren üzüm pekmezi, vücudun toksinlerden arınmasına yardımcı olurken kanser hücreleriyle savaşır.
  • Sindirim sisteminin düzenli çalışmasına yardımcı olur.
  • Düzenli spor yapan kişilerin kemik ve kas yapısının gelişmesine yardımcı olurken enerji vererek daha zinde kalmalarını sağlar.

   

  Üzüm pekmezimiz hangi yöntemle hangi ortamda nasıl hazırlanmakta ?

   -Pekmezlerimiz hazırlanırken temizlik konusunda son derece dikkat edilmiştir. Ürünlerimiz cam kavanozlarda saklanan ve yine cam kavanozlarda müşteriye ulaştırılan gördes üzüm pekmezidir.

  Üzüm pekmezimiz koruyucu ve katkı maddesi içeriyor mu ?

  Ürünlerimiz konseptimiz olan doğal katkısız ürün kategorisinde satılmaktadır.  Koruyucu ve katkı maddesi içermezler.

  Neden Manisa Gördes üzüm pekmezini tercih etmeliyim ?

  - Çünkü Gördesimiz sanayileşmenin en az olduğu bir bölgede bulunmaktadır. Ürünlerimiz temiz bir havada temiz toprakta elde edilen doğal üzümlerimizden imal edilmiştir.

  Ne zaman kargoya verilir ?

  - Ürününüz siz siparişi verdikten en geç 3 gün içerisinde Manisa - Gördes'den kargoya verilir.

  Kargo için paketlememiz nasıl ?

  - Lezzetli üzüm pekmezimiz kargo teslim süreci içerisinde ürüne zarar gelmemesi için cam kavanozlara konularak en uygun korunaklı paketleme yöntemini tercih ediyoruz.

  - Organik yöresel üzüm pekmezlerimiz Türkiye'nin önde gelen kargo firmaları ile siz değerli müşterilerimize ulaştırıyoruz. 

  Kafama takılan bir şey var ?

  - Manisa Gördes doğal üzüm pekmezi hakkında kafanıza takılan herhangi bir durumda bize telefon numaramızdan ulaşabilirsiniz.

Yaptığınız her alışverişin yanında yöremize özel bazı yiyecekleri sizlere hediye olarak gönderiyoruz. Afiyet olsun.

Sepete Eklendi.Sepete Git