Kornişon Salatalık Turşusu

Ürün tamamen 1 numara olan salatalıklardan katkısız el yapımı sirke ile kurulmuştur. Ürün 1000 cc lik cam şişelerde gönderilmektedir.

Fiyat :
105,00 TL
Adet :
guvenlihizli
 • Kornişon salatalık turşusu, küçük ve yeşil kornişon salatalıklarının turşu olarak hazırlanmasıyla elde edilen bir turşu çeşididir. Kornişon salatalıklar, genellikle daha küçük ve sert bir yapıya sahip olduklarından, turşu yapımında tercih edilir.

  Kornişon salatalık turşusu yapmak için, taze ve sağlam kornişon salatalıklar seçilir. Salatalıklar iyice yıkanır ve uç kısımları kesilerek temizlenir. Ardından, salatalıklar turşu suyuna daldırılmak üzere bir cam kavanoza yerleştirilir.

  Turşu suyu hazırlamak için, su, sirke, tuz ve bazen baharatlar kullanılır. Bu karışım kaynatılarak turşu suyu elde edilir. Turşu suyu, kornişon salatalıkların üzerini tamamen kaplayacak şekilde kavanoza eklenir.

  Kavanozun ağzı sıkıca kapatılır ve kornişon salatalık turşusu oda sıcaklığında birkaç gün fermente olmaya bırakılır. Fermentasyon süresi, salatalıkların daha fazla lezzet kazanması ve turşu suyunun salatalıklara iyice işlemesi için önemlidir. Fermentasyon süresi sonunda turşu, buzdolabında saklanarak tüketilmeye hazır hale gelir.

  Kornişon salatalık turşusu, ferahlatıcı ve ekşi bir tat sunar. Genellikle sandviçlerde, hamburgerlerde, mezelerde veya yan yemeklerde garnitür olarak kullanılır. Ayrıca, kendi başına da atıştırmalık olarak tüketilebilir.

  Özet olarak, kornişon salatalık turşusu, küçük ve yeşil kornişon salatalıklarının turşu olarak hazırlanmasıyla elde edilen bir turşu çeşididir. Salatalıklar turşu suyuna daldırılarak fermente edilir ve oda sıcaklığında birkaç gün bekletilir. Fermentasyon sonrası buzdolabında saklanarak tüketilir. Kornişon salatalık turşusu, garnitür veya atıştırmalık olarak tercih edilen ekşi bir lezzet sunar.

Yaptığınız her alışverişin yanında yöremize özel bazı yiyecekleri sizlere hediye olarak gönderiyoruz. Afiyet olsun.

Sepete Eklendi.Sepete Git