Çiçek Balı

Ürün 660 cc lik şişelerde gönderilmektedir.

Fiyat :
330,00 TL
Adet :
guvenlihizli
  • Bal, arıların çiçek nektarını toplayarak işledikleri ve depoladıkları doğal bir tatlandırıcıdır. Arılar, nektarı vücutlarındaki özel bezlerdeki enzimlerle karıştırarak bal yapımını gerçekleştirirler. Bu karışım daha sonra bal peteklerinde depolanır ve suyun buharlaşması sonucu yoğunlaşarak bal oluşur.

    Bal, tatlı bir lezzete sahip olmasının yanı sıra besleyici özellikleriyle de bilinir. İçeriğinde doğal şekerler (fruktoz ve glikoz), mineraller (potasyum, kalsiyum, magnezyum), vitaminler (B vitaminleri, C vitamin) ve antioksidanlar bulunur. Ayrıca balda bazı enzimler, amino asitler ve antibakteriyel bileşikler de bulunabilir.

    Bal, çeşitli şekillerde kullanılabilir. Çay veya sıcak içeceklerde tatlandırıcı olarak kullanılabilir, hamur işlerinde ve tatlılarda doğal bir tat vermek için kullanılabilir. Aynı zamanda reçel, marmelat, sos ve soslar için de kullanılabilir. Cilt bakımında veya ev ilaçlarında da kullanılabilen doğal bir malzemedir.

    Balın sağlık faydaları da vardır. Yara iyileşmesini destekleyici etkileri, öksürük ve boğaz ağrısını hafifletme özelliği, antioksidan ve antimikrobiyal özellikleri balın tercih edilmesinde etkili olabilir. Ancak, balın yüksek şeker içeriği nedeniyle aşırı tüketimi veya çocuklar altında bir yaşında verilmesi önerilmez.

    Sonuç olarak, bal doğal bir tatlandırıcıdır ve çeşitli besin maddeleri içerir. Lezzeti, kullanım alanları ve sağlık faydalarıyla bilinir. Ancak, dikkatli tüketilmesi gereken bir besindir ve aşırıya kaçmamak önemlidir.

Yaptığınız her alışverişin yanında yöremize özel bazı yiyecekleri sizlere hediye olarak gönderiyoruz. Afiyet olsun.

Sepete Eklendi.Sepete Git